"זרעי קיץ
נישאים ברוח
מעירים זכרונות
מעוררים ערגונות
זרעי קיץ
באים בנחיריים
ורומזים איזה קיץ
הולך להיות –

אז מהו הקיץ שבא להיות
ממה שהריח לי דק מן הדק
גל אהבה שנוסע אלינו
נשבר על כמיהה למרחק. " מאיר אריאל
כבר הרבה זמן שלא כתבתי, סוג מסוים של פסק זמן. רק אומר שהתקופה מורכבת מקיץ מבורך בעשייה ולשמחתי אני מתחדשת גם בתוכנה חדשה שבה אני כותבת.
מבקשת לשתף בהרבה דברים טובים שקרו כאן בזמן התערוכה 'מרחבים של אור' של סילביה בר-עם. מודה על מכירות מציוריה והדפסים של הציורים ובעיקר אני מודה לסילביה על המרחבים האנושיים הרבים שנפתחו כאן בגלריה, לאנשים מצוותי גיבוש שונים שבחרו לסיים שנה כאן בגלריה. צוות מדעים ואמנויות מבית הספר במשגב, צוות למניעת אלימות במשפחה מלוד, צוות של מתי"א צפת וצוות ממרכז פסג"ה בנהריה.
והיו עוד 2 סדנאות שריגשו אותי במיוחד. האחת – מורות אמנות שיצאו ל3 ימי השתלמות בצפת והתחילו בסדנה כאן באורייתא, את חלקן הכרתי מהשנים שבהן הייתי מדריכה ארצית לאמנות ופתאום לפגוש אותן בסדנה יצירתית שימח אותי מאוד והיווה נקודת השראה להן ולי. והסדנה השנייה שריגשה אותי הייתה לחגוג יום הולדת שסוגר עשור ופותח עשור חדש לפנינה שהיא אחת מנשות בית המדרש 'מדרשת אליה' ממכללת שאנן, שהיה עבורי מקום מבורך בעשייה שלי לפני כמה שנים ועדיין שמורה לי בו פינה חמה בלב.
מודה ומברכת על כל זרעי הקיץ שמזדמנים לי השנה.
ועוד התחדשות מיוחדת בשבוע הבא אי"ה ביום שישי כ"ז בתמוז תשע"ז 21.7.17 בשעה 11.30 אני פותחת תערוכה חדשה 'במקום הייתי' של האמן יגאל צבן מרמת ישי. זו תערוכתו הראשונה. יגאל מתכתב עם זיכרונותיו ממקום ילדותו בצפת, עמק יזרעאל הוריו ובני משפחתו. בעבודותיו מורגשת האינטימיות שבה בחר לצייר את זכרונו עם הוריו, עם בני משפחתו ועם האנשים שהילכו בסמטאות צפת שמסמלים עבורו חוויות רבות. ציוריו מבוססים על תמונות מתקופות שונות ומשקפים את חוויות ילדותו ולוקחים את הצופה למסע של זיכרון במקום ובזמן.
בהווה חייו מופיע עמק יזרעאל על רוחבו, על משטחיו הפתוחים, השדות שנפרשים בו והצבריות.
יגאל החל ללמוד לצייר לפני שנים מספר. סדרת עבודות אלה הם דיבור עם עבודות מורתו לציור האמנית חיה גרץ רן ופרי חיפוש אישי אמנותי שהלך והעמיק לכדי גוף עבודות ייחודי. השיר 'במקום הייתי' של רבקה מרים מהווה השראה לתערוכה.
אני אשמח בבואכם,
ובמידה ואתם מטיילים בצפון, ורוצים לבקר / רוצים לעשות סדנה משפחתית, אתם מוזמנים בשמחה. תהיה חוויה נהדרת מהרבה היבטים.

'אז מהו הקיץ שבא להיות?'  בחלקו אני יודעת והרבה ממנו עדיין לא…

מאחלת שבת של שלום,

ליאורה